• +38 (0) 67 329 00 60
 • Argentina, Buenos Aires
  Sarmiento 299, of. 509 y 402

ЛАТИНОАМЕРИКАНСЬКИЙ НАПРЯМОК І ЙОГО АКТУАЛІЗАЦІЯ ДЛЯ УКРАЇНИ

08 серпня 2016 by 177844 comments Business 1046125 Views
Рейтинг публікації
(0 голосів)

Сьогодні через втрату ринків Україна, як ніколи, зацікавлена у диверсифікації економічних зв'язків і гостро потребує нові торгівельні майданчики. У даному сенсі варто звернути увагу на країни Латинської Америки (ЛА), оскільки через недалекоглядну і недостатню політичну, торговельно-економічну та дипломатичну роботу цей геополітичний напрямок залишається наразі «випущеним з вигляду».

Подібна «сліпота» і бездіяльність України по відношенню до Латинської Америки на сьогоднішній день не припустима. Тим паче, що останнім часом керівництво Росії почало активно посилювати співробітництво та поширювати свій вплив на країни Латиноамериканського континенту. Зокрема РФ виступає за стратегічне партнерство з МЕРКОСУР, має безвізовий режим з деякими країнами-членами організації.

  Росія переслідує в Латинській Америці свої цілі і активно працює в усіх напрямках. Спостерігається суперництво Росії з КНР та США за вплив на економіки країн регіону, пошук нових і трансформацію старих форматів міждержавного та міжрегіональної взаємодії. Росія також має стратегічну мету скоротити присутність США і ЄС у торговельних та інвестиційних потоках ЛА, не менш відчайдушно намагається прискорити процес «де доларизації» шляхом використання національної валюти в якості платіжного засобу. Окрім того, РФ розцінює країни ЛА як перспективний ринок збуту свого товару, що особливо актуально у світлі строгих західних санкцій проти Росії та зіпсованих відносин з Україною .

  У контексті вищесказаного і з урахуванням прогнозів експертів щодо найближчого зниження економіки України, подальші наші перспективи будуть залежати від здатності ефективно використовувати стабілізаційні кошти міжнародних фондів, в результаті чого мають бути реалізовані заходи антикризової програми з управління держфінансами і реальної боротьби з корупцією. Перспективи України також залежатимуть від нашої активності в напрямку пошуку нових зовнішніх ринків та збільшення обсягів зовнішньої торгівлі.

  Контакти з Латинською Америкою могли б допомогти Україні диверсифікувати національний експорт, що в свою чергу дало б поштовх промисловому розвитку країн Латиноамериканського регіону.

  Сучасна Латинська Америка - це країни, які не однорідні не тільки за геоекономічним чинником, але й мають різні геополітичні інтереси. Чим сьогодні продиктовано і що впливає на ставлення країн Латиноамериканського регіону до України і до наших подій? Насамперед тут важливо відзначити існування в ЛА стійкої традиції поваги міжнародного права і керування принципом територіальної цілісності. Спрацьовують чинники географічної відстані, відсутності голосу України в інформаційному просторі ЛА, а також активне (особливо останнім часом) поширення інтересів Росії на держави континенту. При цьому не можна не відзначити і вплив США на країни, розташовані на південь від Ріо-Гранде, а також наростаючий вплив Китаю, який проводить самостійну міжнародну політику через посилення в латиноамериканському регіоні своїх економічних позицій.

  Сьогодні Україна може і повинна максимально скористатися різними і неоднозначними політико-дипломатичними позиціями країн ЛА, що стосуються світових подій, і починати серйозно працювати в даному напрямку. Тоді Україна, тонко відчуваючи настрої латиноамериканських держав, могла б мати можливість не тільки диверсифікувати свій експорт, а й через адекватне роз'яснення своєї позиції по анексії Криму і військового конфлікту на Донбасі могла б залучати на свій бік нових однодумців і заручатися підтримкою латиноамериканських країн. Наприклад, це критично важливо під час голосування у міжнародних організаціях з питань України.

  З огляду на стратегічні інтереси на латиноамериканському просторі, велике значення для України має позиція країн МЕРКОСУР (зі штаб-квартирою в Уругваї) з основних питань міжнародної політики.

  МЕРКОСУР - це торговий союз країн Південної Америки, який об'єднує 250 млн. чол. і більше 75% сукупного ВВП Латиноамериканського континенту. За розмірами і економічним потенціалом МЕРКОСУР є другим після ЄС митним союзом, і третьою після ЄС і НАФТА зоною вільної торгівлі.

  Постійні країни-члени МЕРКОСУР: Аргентина, Бразилія, Венесуела, Уругвай. Асоційовані країни-члени МЕРКОСУР: Болівія, Еквадор, Колумбія, Перу, Чилі.

  Для просування інтересів і посилення позицій України в ЛА дуже важливі взаємини з такими країнами як Аргентина (МЕРКОСУР), Бразилія (МЕРКОСУР), Мексика (НАФТА), які є, в тому числі, членами «великої двадцятки» і які (як великі гравці в своєму регіоні і в глобальній торгівлі) хочуть і далі розширювати межі свого регіонального та міжнародного впливу. Сьогодні українське питання на порядку денному світової політики, і Київ просто не має права не скористатися сучасним трендом, щоб розширити горизонти України, зробити її цікавою, важливою і привабливою країною для глобального світу. Сьогодні для Києва було б важливо, а особливо на тлі затягування чи то замороження конфлікту на Донбасі, активізувати свої зусилля в напрямку пожвавлення і привнесення нового свіжого імпульсу в відносини з країнами ЛА.

  Що було б актуально зробити українській владі з погляду таких кроків? Для початку було б необхідно виїхати в регіон керівникам дипломатичного відомства (в рангах заступників міністрів) для зустрічі з латиноамериканськими колегами, для зустрічі з українськими діаспорами, для підготовки наступних візитів на більш високих рівнях. Дуже важливо почати офіційні контакти на рівні МЕРКОСУР-Україна. У плані пропозицій на першому етапі можливо було б обговорити наступний комплекс питань: надання преференційного режиму українським експортерам на ринках країн МЕРКОСУР шляхом укладення відповідної угоди між Україною та цим економічним блоком; сприяння експансії українських технологій, ноу-хау; налагодження двосторонньої промислової кооперації на території країн-членів організації, у тому числі шляхом створення спільних підприємств, продукція яких мала б попит на всьому просторі МЕРКОСУР (це може бути тракторно- і літакобудування, виробництво мінеральних добрив, випуск устаткування для енергетики, це також можуть бути поставки сталі, фармацевтичної, агропромислової продукції, співпраця в космічній сфері, обслуговування військово-транспортного літака «АН» тощо).

  Для більшої результативності таких кроків для України було б доречно зробити наступне: провести на базі МЗС із залученням громадськості ряд круглих столів на тему даного напрямку роботи, визначити стратегію і тактику діяльності. Оцінити якість роботи і, при необхідності, провести ротацію кадрів на рівні посольств в країнах Латинської Америки. Залучити до роботи представників громадської дипломатії. Підняти роль послів як торгових агентів національного бізнесу. Актуалізувати питання ефективності/неефективності роботи Торгово-промислової палати України (з урахуванням наявності у цієї громадської організації державних функцій) з точки зору її впливу на розвиток економіки країни, експортного потенціалу країни, і підвищення іміджу України у світі.

  Ігор Білодуб - Перший заступник голови Торгового дому MERCOSUR - Україна

177844 comments

 • Ngan
  Ngan Субота, 04 лютого 2023 10:25

  Hi i aam kavin, its my first occasion to commenting anyplace, when i
  read this post i thought i could also make comment due to thhis good paragraph.

  실데나필 (Ngan)

 • Gregglusty
  Gregglusty Субота, 04 лютого 2023 09:24

  AIM TOKEN FAIRLAUNCH!
  AUTOMATED INCOME MACHINE TOKEN
  Website: https://aimtoken.net/
  Telegram: https://t.me/aimethtoken
  #erc20 #FAIRLAUNCH #giveaways #newtoken

 • 비트코인선물거래
  비트코인선물거래 Субота, 04 лютого 2023 07:14

  I love reading through an article that will make people think.
  Also, thank you for permitting me to comment!

 • grinder Weed
  grinder Weed Субота, 04 лютого 2023 05:24

  %%

 • https://play.busan.com/bbs/board.php?bo_table=play_board_suggewr_id=73301
 • injury
  injury Субота, 04 лютого 2023 02:10

  Wonderful article! We will be linking to this particularly great post on our website.
  Keep up the great writing.

 • 의정부 교정치료
  의정부 교정치료 Субота, 04 лютого 2023 01:20

  You're so cool! I do not believe I've truly read a single thing like this before.
  So great to discover someone with unique thoughts on this subject matter.
  Really.. many thanks for starting this up. This website is onne thing that is needed on the internet, someone
  with a little originality!
  의정부 교정치료

 • LarryCew
  LarryCew Субота, 04 лютого 2023 00:50

  Видео - Помогаем продавать Ваш товар в Etsy + Pinterest + SEO дают высокие результаты продаж. Также работаем с Shopify, ebay, amazon и др.

 • 슈퍼카마그라
  슈퍼카마그라 П'ятниця, 03 лютого 2023 19:56

  hi!,I love your writing so so much! share we keep in touch extra approximately your article on AOL?
  I require a specialist on thios area to resolve my problem.

  Maybe that's you! Taking a look ahead to peer you.
  슈퍼카마그라

 • 토토
  토토 П'ятниця, 03 лютого 2023 12:06

  Hey! Do you know if they make any plugins to protect against hackers?
  I'm kinda paranoid about losing everything I've worked
  hard on. Any suggestions?

Залишити коментар

Переконайтеся, що ви ввели всю необхідну інформацію, позначену зірочкою (*).

Презентація Аргентини